Wybierz format pliku, który chcesz pobrać

Jędrek - Odc. 7 - Wieże cz.2

Dodano: 2016-07-09

Wyświetleń: 127860

Czas trwania: 25:50

Opis materiału Jędrek - Odc. 7 - Wieże cz.2


         Sprawdź: http://surgepolonia.pl/
W drugiej części odcinka pt. „Wieże”, Jędrek, kasztelan zamku Chojnik, kontynuuje swoją opowieść o wieżach i ich znaczeniu w architekturze obronnej. Zdradza, gdzie kręcono sceny do filmu „Wiedźmin” oraz jak powstawał zamek „Świny”.        

Komentarze


Dawid Burzyński
Znalazłem tę książkę o której Pan Jędrek mówił. niecałe 400zł kosztuje :)
Michał Piętka
Szanowni państwo, macie źle ustawioną kolejność filmow w playliście - odtwarza się filmy od najmłodszego, do najstarszego, a nie po kolei.
malolmalol
Drewno z 14 w. Lol. Czy oni je jakoś konserwowali, smarowali czymś?
Jacek Swilas
Panie Jędrzeju! Bóg zapłać za przekazanie swojej wiedzy nam szaraczkom. Ma pan też ogromny talent do zajmującego wykładania historii. Jak sobie pomyślę o różnej maści nudziarzach i niedoukach produkujących się online i w TV, to mi się zimne żelazo prostuje w kieszeni. DZIĘKUJĘ za to co zobaczyłem i czekam na więcej.
Tomek Kozłowski
Pan Kapitan mógłby pomyśleć o drobnym pozyskaniu środków z Patronite. Możliwe, ze kilka osób chętnie bu rzuciło kilka złotych do skarbca zamkowego na utrzymanie zabytku.
Jakub Zych
Materiał świetny, ale uporządkujcie tą playlistę żeby leciało po kolei.
MsZbo
A propos obronnych funkcji kościołów: źródłosłów słowa "kościół" to łacińskie "castellum" (zamek), które stoi również za angielskim "castle" (czy francuskim "castel", itd.).
Jan Patkowski
w takim razie, czy wieżę w Wojciechowie w Lubelskiem można uznać za wieżę - siedzibę rycerską? Pochodzi z końca XV wieku, a jest podobna do siedlęcińskiej.
marcinekfrog
z pewnością Jędrek nie jest alfą i omegą to co go wyróżnia a czego brakuje kadrze nauczycielskiej to umiejętność ciekawego przedstawiania historii ( ton głosu dobór słów ) na szczęście mamy jego i paru innych wybitnych osobistości tego typu np Bogusław Wołoszański
Paweł Nawrocki
To koniec filmów z Panem Jędrkiem ???? ;_;