Wybierz format pliku, który chcesz pobrać

Jak zmniejszyć podatek majątkiem?

Dodano: 2018-12-14

Wyświetleń: 2123

Czas trwania: 05:17

Opis materiału Jak zmniejszyć podatek majątkiem?


         Wzór oświadczenia:
http://bit.ly/wzoroswiadczenia

Więcej na ten temat:
https://www.infakt.pl/blog/wprowadzenie-samochodu-do-firmy/        

Komentarze


Shady26k
Czy przeniesienia majątku z powrotem z firmowego na prywatny wiąże się z kosztami? Co w przypadku gdy ulega uszkodzeniu?
Bolek Kowalski
Świetny materiał. Ale mam pytanie. Co jeżeli chcę wprowadzić do majątki firmy komputer kupiony za granicą w obcej walucie (dodam, że dosyć egzotycznej - ISK). Co w takim wypadku? Wpisać kwotę po przewalutowaniu na dzień wprowadzenia do majątku?
M. G.
Cześć. A jak to jest w przypadku działalności nierejestrowanej? Handel Allegro, miesięczny przychód oscyluje w granicach 800-1000zł, mogę w kosztach uzyskania przychodu uwzględnić np. laptopa na którym wystawiam aukcję itp. i tym samym nie zapłacić żadnego podatku dochodowego?
MEGszy
Witam, czy jeżeli przed zarejestrowaniem działalności gospodarczej dokonam zakupu sprzętu, który będzie wykorzystywany w firmie to czy na podstawie rachunków/ faktur będzie go można zaliczyć do kosztów firmowych?
Andrzej Raszka
Witam, posiadam fakturę imienną z 2016 na opony zimowe, które kupiłem przed założeniem działalności gospodarczej. Używam ich obecnie w samochodzie firmowym - środek trwały, użytek mieszany. Czy mogę je wprowadzić do firmy w celu obniżenia podatku? Jeśli tak to w jaki sposób zrobić to w aplikacji inFakt?
Robert Maroń
Witam, czy dochód brutto wypracowany w firmie w danym miesiącu można zainwestować w lokatę (ewentualnie obligacje) nie odprowadzając przy tym podatku dochodowego, a po zaoszczędzeniu odpowiedniej sumy zainwestować w mieszkanie na wynajem z pominięciem podatku dochodowego?
gniewko
a gdzie w programie inFakt się wprowadza owy majątek ?
Krzysztof Kędzierski
A jak wygląda sprawa podatku w sytuacji gdy składnik majątku firmowego zostanie wyprowadzony do majątku prywatnego, następnie zostanie przekazany w ramach darowizny członkowi rodziny, a osoba obdarowana dokona sprzedaży? Czy prawdą jest, że jeśli dokona sprzedaży po upływie 6 miesięcy nie będzie to traktowane jako przychód z działalności gospodarczej?
Paweł Jaworski
Witam, Mam zarejestrowaną działalność w domu - aktualne miejsce zamieszkania.Gospodarstwo jest ogrzewane węglem - jak wygląda sprawa odliczenia tego surowca ??
Karol Kulig
witam otwieram działalność ze środków ue w kwocie 24000 netto vat musze zapłacić ze swojich pieniędzy czy jest możliwość odzyskania tych pieniędzy na konto i w jakim terminie