Wybierz format pliku, który chcesz pobrać

10 faktów potwierdzających, że nawet królowa Anglii ma dziwne zwyczaje

Dodano: 2019-01-06

Wyświetleń: 1454242

Czas trwania: 09:08

Opis materiału 10 faktów potwierdzających, że nawet królowa Anglii ma dziwne zwyczaje


         Czasami ludzie mają swoje dziwactwa, które przywołują uśmiech na naszych twarzach i zwykle myślimy jakim dziwakiem jest dana osoba. Jednak dzięki tym ekscentryzmom każdy z nas jest inny, szczególny i zabawny. Królowa Elżbieta II nie jest wyjątkiem. Ona też ma kilka swoich dziwacznych nawyków. 
Jasna Strona przygotowała dla was kilka ciekawych faktów na temat królowej. Niektóre z jej dziwactw mają logiczne wytłumaczenie, inne po prostu czynią ją czarującą osobą. Gotowi by poznać lepiej Królową Elżbietę i jej ekstrawagancje? Oglądaj nasz film! 
 
TIMESTAMPS:
Królowa nigdy nie podróżuje bez własnego pojemnika z krwią 0:33
Królowa zabrania otwierania okien 1:17
Królowa nie znosi kostek lodu 2:07
Królowa nosi w torebce przenośny wieszak 2:51
Królowa nie przepada za brodami i garniturowymi muchami 3:51
Cała odzież królowej jest ponumerowana 4:35
Królowa nie je zup ani ziemniaków 5:36
Królowa uwielbia maliny, jednak nigdy nie je ich publicznie 6:24
Królowa ma specjalną służącą do rozciągania butów 7:12
Królowa używa tego samego lakieru do paznokci od 1989 roku 7:51
 
#królowaelżbieta #rodzinakrólewska
 
Foto:
Księżna Cambridge przybywa do Roe Green Junior School w Brent w Londynie gdzie zapoczątkowała program zdrowia psychicznego dla szkół najnowszej kampanii Heads Together oraz spotkała się z uczniami i nauczycielami, a także wzięła udział w lekcji przygotowanej w celu pomocy  i wsparcia zdrowia psychicznego dzieci. Autor: Photoshot/Avalon.red/REPORTER, https://www.eastnews.ru/pictures/picture/id/61730764/i/0/t/0
Królowa Anglii Elżbieta II biorąca udział we mszy w Westminster Abbey dla uhonorowania 100-ej rocznicy powstania Royal Air Force (RAF), Londyn, 10 lipca 2018r. Autor: Ray Tang/Imago Sport and News (Imago)/Xinhua/EAST NEWS, https://www.eastnews.ru/pictures/picture/id/65525754/i/0/t/0
Animacja stworzona przez Bright Side.
 
Muzyka Epidemic Sound https://www.epidemicsound.com/
 
SUMMARY:
- Królowa Anglii nigdy nie zapomina zabrać ze sobą opakowania własnej krwi, na wypadek gdyby konieczna była transfuzja.
- Królowa Elżbieta II zabrania otwierania niektórych okien w pałacu tylko po to by budynek przez cały czas wyglądał perfekcyjnie z zewnątrz, a otwarte okna mogłyby zrujnować efekt. Dlatego okna w Pałacu Buckingham są otwierane tylko o ustalonych godzinach.
- Wszyscy mamy dziwne, a czasem nawet nieracjonalne idiosynkrazje. Królowa Elżbieta II nie znosi kostek lodu w szklance. O wiele bardziej muzykalne są dla niej kulki z lodu i właśnie ich używa do chłodzenia swoich napojów.
- Królowa Anglii wysyła sygnały do swojej świty przy użyciu torebki. Na przykład, kiedy w trakcie kolacji kładzie ją na stole, oznacza to, że chce opuścić towarzystwo w ciągu następnych 5 minut. Kiedy zaś kładzie torebkę na podłodze, to znak, że jest kompletnie znudzona konwersacją i chce aby jej dama dworu przyszła jej z pomocą. Jeśli jednak wiesza torebkę na przenośnym wieszaku, który mocuje pod stołem, oznacza to, że wszystko jest w jak najlepszym porządku i że królowa doskonale się bawi!
- Jeśli chodzi o wygląd i styl, każdy ma swoje oczekiwania, które wywołują w nim takie a nie inne wrażenia podczas pierwszego spotkania. Jej wysokość nie przepada za włosami na twarzy. To dlatego w jej najbliższym otoczeniu trudno znaleźć wiele owłosionych twarzy.
- Elegancka królowa nie żartuje kiedy chodzi o ubrania. Cała jej odzież jest ponumerowana i zapisana w specjalnym zeszycie, w którym zanotowane jest gdzie i kiedy Jej wysokość nosiła dane ubranie.
- Preferencje żywieniowe królowej również są niezwykle osobliwe. Na przykład nigdy nie je zup ani ziemniaków! Oczywiście, dania te są nadal serwowane w Pałacu Buckingham, każdemu kto za nimi przepada.
- Umówmy się, rozbijanie butów nie należy do przyjemności. Czy nie wspaniale byłoby mieć kogoś kto robiłby to za nas? No cóż, królowa najwyraźniej przemyślała sprawę i sprawiła sobie specjalną służącą o tym samym numerze buta co ona.
- Nawet jeśli królowa Anglii kocha eksperymentować z kolorami swoich ubrań to jeśli chodzi o lakier do paznokci pozostaje ona wierna jednej marce od ponad 30-tu lat! Według informacji zamieszczonej na stronie internetowej firmy Essie, kolor lakieru nosi nazwę “Ballet Slippers”, kosztuje zaledwie $9 i jest absolutnie ulubionym lakierem królowej Elżbiety.        

Komentarze


Tymoteusz Wrożyński
Wasz kanał jest manipulacyjny :)
Harry y
Moim zdaniem to rozciąganie butów jest bez sensu! Jak jest taka mądra( jak na Królową przystało) to powinna chociażby znać swój rozmiar buta a nie prosić o dodatkowe ściąganie! Nie może sama pochodzić? Mnie zdziwiły te buty i brody. 👍
Wiktoria Wojtala
Ale ona ma wymogi...
Neko Miko
"Przy pomocy służącej" Matko!Przy pomocy czegoś.Z pomocą kogoś.RAZ I NA ZAWSZE ;x
unicorn xd
W 5 minutę Craft jest że warto mieć taki wieszak z przyssawką jakby nie było w publicznej toalecie ( xd lub nie.) (Ale teraz naprawdę"xd".)
Genowefa Bożydar
SzczerzeIle te stare prochno moze zyc?
Misiak Kowal
A najważniejsze?! Gdzie jest info o tym, że jest reptilianką?!
hakjsieb kdidhdb
Kto w to wierzy ...Bo ja nie ... 😝😜
Katherine Harris
Diety zawsze były dla mnie uciążliwe. Jednak zdałem sobie sprawę, że musiałem schudnąć i tak szybko, jak to możliwe. Zacząłem cierpieć na wysokie ciśnienie krwi, ciężkie nogi i duszność. Myślałem, że utrata wagi będzie koszmarem, ale to było łatwe i szybkie. Udało mi się schudnąć z Black Latte (-> https://tinyurl.com/blacklattepl ), o którym słyszałem o korzyściach. Postępowałem zgodnie z instrukcją i schudłem 21 kg w ciągu 2 miesięcy! Nigdy nie byłam taka chuda! Dziękuję bardzo tym, którzy wymyślili ten wspaniały produkt!
Wiktoria Wnuczko
Zdziwiło mnie że królowa nie jada ziemniaków...