Wybierz format pliku, który chcesz pobrać

Ulga na start - jak to działa? Q&A

Dodano: 2018-04-13

Wyświetleń: 14766

Czas trwania: 12:54

Opis materiału Ulga na start - jak to działa? Q&A


         Ulga na start - jak to działa, kto może skorzystać, od kiedy obowiązuje? A jak liczyć ulgę na start, czy po skorzystaniu z ulgi na start możemy mieć mały ZUS? I co ciekawe - kiedy ulga na start może nie być korzystnym rozwiązaniem?

Transkrypcja: https://www.infakt.pl/blog/wp-content/uploads/2018/05/Ulga-Na-Start-Jak-To-Dziala-QA.pdf. 

Dziś, w specjalnym odcinku Q&A, Magda, doradca podatkowy w inFakt, odpowiada na wszystkie pytania Ani związane z ulgą na start. Zapraszamy!

Kompendium wiedzy o uldze na start: https://www.infakt.pl/ulga-na-start

► Do zobaczenia już za tydzień! Bądźcie na bieżąco:
https://www.youtube.com/user/infaktpl?sub_confirmation=1

Blog dla przedsiębiorców: https://www.infakt.pl/blog/
Blog dla księgowych: https://www.infakt.pl/blog-ksiegowy/
Facebook: https://www.facebook.com/infakt/        

Komentarze


Piotr Ługowski
A jeśli pracowałem na umowę o pracę rok temu to już wcale nie mogę wrócić do współpracy z byłym pracodawca czy przysługuje mi ulga lub mały zus
M.C.K mck
Jak będę płacił składki chorobowe na małym zusie to też mogę po 3 miesiącach iść na zwolnienie l4
johny cash
60 miesięcy na terenie polski?Ja mialem w firme w Niemczech ale zagladam firme w polsce. Czeba czekac 60 miesięcy???
TheRadix
To ładna mi ulga. Pracując na etacie mam taka sama ulgę, również opłacam sama składkę zdrowotną i nie 6 m-cy ,ale tak długo puki mam umowę o pracę . W dodatku składki społeczne , chorobowe itd. opłaca za mnie pracodawca.
Roki Rolf
Bardzo ciekawe tematy poruszacie
kocur422
Rzpoczęłam działalność 2 stycznia br., korzystam z ulgi na start, zasady ogólne. Obliczając pierwszą zaliczkę, za styczeń, na podatek dochodowy nie odliczam składek ZUS i zdrowotnej, ale czy 18% liczę od dochodu, czy od różnicy dochodu i kwoty wolnej od podatku?Aleksandra
TheRadix
Rozumiem że jak prowadziłem dzałalność od 3 marca 2015 , a w czerwcu 2017 zostałem skreślony to ta ulga mi nie przysługuje mi ta ulga? i dodam jeszcze że pracuję aktualnie na etacie. Proszę o odpowiedź... Radek
Paulina Wańczyk
Super temat :) dziękuję
pawelnowy7
Czy korzystając na początku z formy działalności bez rejestracji mogę potem skorzystać z ulgi na start, czy one się wykluczają?
TheIga23
Mam pytanie co do wyliczenia miesięcy na ulgę. Mam taką sytuację, że rejestruję działalność w połowie danego miesiąca, a faktycznie działalność zaczyna prosperować np. 5 dnia kolejnego miesiąca. Od kiedy liczę miesiące na ulgę? Od zarejestrowania działalności czy od faktycznego rozpoczęcia działalności firmy?