Wybierz format pliku, który chcesz pobrać

MIESZKANIE: KUPIĆ CZY WYNAJĄĆ?

Dodano: 2017-09-10

Wyświetleń: 1103188

Czas trwania: 07:17

Opis materiału MIESZKANIE: KUPIĆ CZY WYNAJĄĆ?


         Co bardziej się opłaca? Kupno czy wynajem mieszkania? Pobierzcie i skorzystajcie z naszego kalkulatora:https://docs.google.com/spreadsheets/d/1S7mBbKP7lOSL32Fd-O0afYi5fWz4SNg4kbjcvbRES3A/edit

Facebook: https://www.facebook.com/kanal.dlapieniedzy/
Instagram: https://www.instagram.com/dla_pieniedzy/
Współpraca komercyjna: [email protected]        

Komentarze


Dla Pieniędzy
Drodzy widzowie Dla Pieniędzy. Dziękujemy za Waszą czujność. Na mapce w 2:22 zawrotne ceny za wynajem mieszkania pomieszały kolory z legendy. Kwoty na pomarańczowo oczywiście dotyczą mieszkań o powierzchni do 38 metrów kwadratowych, a kwoty w kolorze turkusowym mieszkań 38-60 metrów kwadratowych.
Cringe
Najlepiej jest dostać mieszkanie po dziadkach, ale niestety nie każdy młody odziedziczy.
Evgeny Bo
Лучше покупать. Тем более у вас хорошие условия по ипотеке.
Karol Szynkiewicz
5;45 to ze zwrotem jest trochę bez sensu zestawienie kiedy koszty sie zrównają. Porównując ceny wynajmu do raty zazwyczaj koszty wynajmu są większe niż rata za mieszkanie w takim standardzie jaki chcemy. Ceny mieszkan i wynajmu sie zmieniają, zazwyczaj dynamicznie rosną. Więc lepszym scenariuszem jak sie ma zdolność jest zawsze kupno mieszkania. Bo tak naprawde moment w którym całkowite koszty wynajmu i zakupu eis zrównają (np po tych 16 latach jak kupujesz w gdansku za gotówke) oznacza moment w którym jeśli wynajmowaliśmy nie mamy z tego nic a moglibyśmy mieć swoje mieszkanie(gdyby na start byla gotówka :D). Późniejszy wniosek ze oplaca sie kupowac mieszkanie dopiero jak sie planuje mieszkac conajmniej 16 lat jest tez bez sensu. Nawet jak pomieszkam tylko 5-10 lat to pozniej moge je sprzedac. W dobrej lokalizacje mieszkanie i wynajem zazwyczaj drożeją więc i koszty wynajmu będą rosły (źle dla wynajmującego) i wartość mieszkania urośnie (dobrze dla kupującego). Szkoda ze zabrakło zestawienia porównawczego wysokość raty za kredyt na mieszkanie do wysokości opłaty za mieszkanie. Fajnie tez jakbyś cos wspomniał o dynamice zmiany cen w ostatnich latach, sam niedawno wynajmowalem 3pokojwe mieszkanie z poddaszem w gdansku za 1100, teraz tyle kosztuje pokój.Mimo to świetny materiał. Na pewno obczaję reszte fimów.
Marek Młynarczyk
Mieszkanie czy dom w PL to najlepeiej pod ziemią ukryte aby nikt nie okradał z naliczeń z kosmosu a i przed tradycyjnym złodziejem bezpieczniejsze. Mieszklanie w Pl to najlepiej wóz campingowy. W ogóle zamieszkanie w Polsce to ścieżka w dół na łeb na szyję i pewne bankructwo i bieda z nędzą. lepiej jak najdalej od tego cyrku.
Krzysztof 363
Zrób coś o mentalności
Vinegre Aldi
Jeśli dorośli "gimbazjalisci" sugerują się takimi poradnikami to w PL nie będzie dobrze jeszcze długo...
Hugo Green
Nie ma to jak zdać sobie (w piątek na godzinę przed upragnionym weekendem) sprawę z faktu jak bardzo "jest się w dupie" :)
Młody Emisariusz Introwertyków
Ej a budowa domu od zera ?
Młody Emisariusz Introwertyków
a w Rzeszowie 2k ?