Wybierz format pliku, który chcesz pobrać

Jędrek o historii - Odc. 2 - Łuk i kusza

Dodano: 2014-04-09

Wyświetleń: 848079

Czas trwania: 24:31

Opis materiału Jędrek o historii - Odc. 2 - Łuk i kusza


         https://www.facebook.com/surgepolonia
W drugim odcinku serii Jędrek, kasztelan zamku Chojnik, opowiada m.in. o tym, czym różnił się łuk angielski od łuku refleksyjnego i dlaczego kusza była nazywana narzędziem diabła.        

Komentarze


krzysztof tereszkiewicz
To przykre, że mając taki potencjał, skończyłeś nagle realizować nowe odcinki.
WingsOfRequiem
Would you consider adding English subtitles? I'm very curious and I would like to learn about your history, but I cannot understand anything :(
Faegirr Gotreksson
https://www.youtube.com/watch?v=DBxdTkddHaE&t=2shttps://www.youtube.com/watch?v=Ej3qjUzUzQghttps://www.youtube.com/watch?v=CULmGfvYlsoNie nie mozna przebic pancerza lukiem i niech pan nie rozsiewa takich falszwych faktow. Tak Lucznik mogl zabic rycerza a tym bardziej konia ale pod zadnym pozorem nie byl w stanie przebic pancerza. Nawet Gambeson byl w stanie, chodziaz nie zawsze, zatrzymac strzale z lonbowa.
stn bboy
1,56 m w średniowieczu to był standardowy wzrost? kurde w średniowieczu żyli hobbici xD
generalthecoke
Świetne i fachowe...
lanceortega1
Facet, masz niesamowita wiedzę i wspaniale się Ciebie słucha.
Mordref Trueone
3:45 - 1.56cm średnia wzrostu w średniowieczu... Hmm... http://www.ox.ac.uk/news/2017-04-18-highs-and-lows-englishman’s-average-height-over-2000-years-0To chyba średnia wyciągnięta z pochówków wszystkich, noworodków razem z dorosłymi. Gościu ma totalnie bezpodstawną i wyrywkową wiedzę, dlatego mówi "to może pomówmy o tym", bo o tym coś tam poczytał, posłuchał kiedyś od kogoś. Zero merytoryki, odnośników do badań. Ciekawa osobowość i retoryka to nie wiedza.- najsłabszy łuk to 40kg naciąguhttps://en.wikipedia.org/wiki/English_longbow#Draw_weights"Historically, hunting bows usually had draw weights of 50–60 lbf (220–270 N), which is enough for all but the very largest game and which most reasonably fit adults can manage with practice."40kg tak, dla żołnierzy profesjonalistów. Nie oznacza to, że "najsłabszy łuk średniowieczny" tyle miał.Tak można punktować i punktować. Demagogia dla posłuchu.
Kamil Szot
tacy ludzie powinni uczyc Historii !!!!
Pradawny Bog
AAAAA MONGOL REKLAMA TAKA BYLA LUBIE TO STARE TEMATY
Darek Filipowicz
Baska