Wybierz format pliku, który chcesz pobrać

Kapitan Blood audiobook pl

Dodano: 2015-06-22

Wyświetleń: 55197

Czas trwania: 11:29:04

Opis materiału Kapitan Blood audiobook pl


         Wiek XVII, burzliwy czas krwawych walk o zamorskie kolonie, łupieżczych wypraw po złoto i wojen ówczesnych potęg europejskich, Hiszpanii, Anglii i Francji o panowanie na lądach i morzach świata. Bezwzględność i okrucieństwo jednych wynosi na szczyty władzy i bogactwa, innych zaś spycha na dno nędzy i upodlenia. Czasem los sprzyja pokrzywdzonym – prześladowanych zmienia w mścicieli. Jednym z nich jest nieustraszony pirat, kapitan Piotr Blood, postrach kolonii i okrętów hiszpańskich, pan morskich szlaków, wiodących z Indii Zachodnich do Europy. W jego osobie przejawiają się wszystkie cechy awanturniczych bohaterów tamtych niespokojnych czasów, którzy ogniem i mieczem stworzyli piracką legendę mórz południowych, do dziś żyjącą w historii państw Morza Karaibskiego i spoczywających na jego dnie okrętów.        

Komentarze


Ad Adadadadadad
Doskonały lektor
Mariusz Owsianko
No tak, Hiszpanie byli straszni ale to w Ameryce Północnej nie ma prawie Indian a tu rządzili protestanccy angole. Wystarczy pomyśleć i wyciągnąć wnioski czy hiszpański katolicyzm czy brytyjski protestantyzm uratował Indian ?
Krzycho Cris
Co za romantyczne pierdoły. Hiszpanie zwierzęta, Francuzi też tylko Angole bywają ludźmi, Tymczasem korsarstwo było typowym zajęciem szumowin z Wyspy. Bardzo licznych szumowin. Sabatini wchodził w tyłek angolom po same uszy.
Marek Obi
Dzięki 👌👍
Piotr B
Super książka i lektor również.
Lucius
Warto posłuchać. Doskonała rozrywka.
MrSigneto
Dzięki 👍 ❤️
Arek Kafarov
Świetnie sie słucha☺
Marcin Kondzior
Swieta powiesc. Wspomnienia z dziecinstwa
Katrin Azpeitia
Dzieki za wrzutke.Milo wrocic do ksiazek z z przed 30 lat :) Swietny lektorPozdrawiam