Wybierz format pliku, który chcesz pobrać

Samolot zniknął i wylądował 37 lat później

Dodano: 2019-07-06

Wyświetleń: 1952671

Czas trwania: 09:43

Opis materiału Samolot zniknął i wylądował 37 lat później


         Co byście zrobili, gdybyście pojechali na wakacje do innego miasta i nagle znaleźli się w zupełnie innym państwie? Większość z nas byłaby zdezorientowana. Ale nawet najbardziej lekkomyślni poszukiwacze przygód nieco by się zdziwili, gdyby okazało się, że lecieli przez prawie pół wieku.

2 lipca 1955 roku odbył się lot nr 914 linii lotniczych Pan American z Nowego Jorku do Miami na Florydzie. Był piękny, słoneczny dzień, a 57 pasażerów na pokładzie samolotu nie mogło doczekać się, żeby zobaczyć ciepłe plaże i palmy na Florydzie. Maszyna wystartowała bez problemów, ale 3 godziny później, kiedy miała wylądować na lotnisku docelowym, okazało się, że nigdzie jej nie było. Kiedy kontrola ruchu lotniczego skontaktowała się z wieżą w Nowym Jorku, otrzymała konsternującą odpowiedź: lot 914 właśnie zniknął z radarów gdzieś w powietrzu.

 
 

CZAS:

Czy była to katastrofa lotnicza? 0:43

37 lat później... 2:31

Co to za stary samolot?! 3:01

„Gdzie jesteśmy?” 3:56

Samolot ponownie znika 5:16

Czy to tylko miejska legenda? 6:56

Jedyny przedmiot pozostawiony po tym dziwnym spotkaniu 8:22

 

#tajemnica #samoloty #jasnastrona

 

Muzyka: Epidemic Sound https://www.epidemicsound.com/

 

STRESZCZENIE:

- 2 lipca 1955 roku odbył się lot nr 914 linii lotniczych Pan American z Nowego Jorku do Miami na Florydzie. Był piękny, słoneczny dzień, a 57 pasażerów na pokładzie samolotu nie mogło doczekać się, żeby zobaczyć ciepłe plaże i palmy na Florydzie.

- Wszystko wskazywało na to, że samolot zaginął. Oprócz tego, że zniknął z radarów, kontrola lotów nie mogła skontaktować się z pilotami przez radio. 

- W końcu, chociaż sprawy nigdy nie rozwiązano, oficjalnie ogłoszono, że samolot się rozbił, odbierając życie wszystkim na pokładzie. 

- Zmiana scenerii. Mamy teraz 9 września 1992 roku i znajdujemy się w Caracas w Wenezueli. Dla kontrolera ruchu lotniczego z lotniska w Caracas, Juana de la Corte był to zwyczajny dzień.

- Na radarze nagle pojawiła się nowa kropka. Wyglądało to tak, jakby samolot pojawił się znikąd albo jakby ukrywał się przed radarem i nagle zdecydował się ujawnić 

- W mniej niż 10 minut winowajca pojawił się w zasięgu wzroku. Dla ekipy kontroli lotów wyglądał na początku jak normalny samolot. Ale kiedy się zbliżył, zauważyli, że w rzeczywistości był to bardzo stary samolot pasażerski 

- Największe zdziwienie pojawiło się, kiedy piloci tajemniczego samolotu skontaktowali się z wieżą i zapytali po angielsku „Gdzie jesteśmy?” 

- Pilot powiedział, że lot miał zakończyć się na lotnisku w Miami o 9:55, 2 lipca 1955 roku. I teraz w wieży nastała cisza. 

- Natychmiast wezwano jednostki naziemne, żeby dopilnowały samolotu i pasażerów. Samolot wylądował bez problemów. Kiedy największy stres zniknął, Juan w końcu postanowił zapytać o coś, co go niepokoiło. „Czy wiecie, że dziś jest 21 maja 1992 roku?”

- Juan usłyszał, jak kapitan panikuje, mówiąc: „Nie! Nie zbliżaj się! Odlatujemy!” I tak właśnie zrobił. Uruchomił silniki i nie czekając na pozwolenie na lot, wyjechał na pas startowy.

- Trzeba przyznać, że mamy do czynienia ze sporem na temat wiarygodności tego wydarzenia. W 1985 roku tabloid Weekly World News jako pierwszy opisał tę historię.

- Legendę opowiada się jednak dalej i wiele źródeł podaje ją na swój sposób. Niektórzy nawet zabrnęli tak daleko, że twierdzą, iż pasażerowie samolotu w końcu wrócili do swoich domów

- Jedną rzeczą, która ciągle pojawia się w internecie i wzbudza zainteresowanie entuzjastów zjawisk paranormalnych, jest kieszonkowy kalendarzyk, który w jakiś sposób znalazł się na pasie startowym lotniska w Caracas kiedy słynny samolot wzbił się w powietrze.

 

******
Zasubskrybuj nasze kanały:

5-minutowe Sztuczki 
https://bit.ly/2J4IN8l
5-MINUTOWE SZTUCZKI dla DZIEWCZYN 
https://bit.ly/2txVU7w
5-MINUTOWE SZTUCZKI dla DZIECI 
https://bit.ly/2F40z7V
PRAWDZIWE HISTORIE 
https://bit.ly/2J3Cdis        

Komentarze


Tristan Kordek
https://www.youtube.com/watch?v=AKVqHnbi1zs
Kacperowskyy YT
To nie prawda taki lot nigdy nie istniał no nie które historie z jasnej strony som prawdziwe ale ta nie prawdziwa
Kamil Zduńczyk
ALE PIERDOŁY
Cyprianplayer
ty kurwa świadom że kurwa nie prawdziwe info dajesz ludzim a sorry wy kurwa korporocja jebać was the soul populishing bo wy kurwa kłamstwa tylko dajecie ludzim żeby ci tylko kurwa o niczym nie wiedzeli robicie im kurwa wody z mózgu nie wstyd wam wy sukinsyny
Mateusz Zimny
Kurwa jebani klamcy
miszael
fake new
Uas Ica
Jeden gugel risercz i już wiesz, że to fejk, bo taki lot nie miał miejsca.
Henryk Boruta
bzdety
Piotr Więckowski
Ale dziadostwo
Łukasz Wołoszyn
Fake aby nabić statystyki. Ludzie myślcie