Wybierz format pliku, który chcesz pobrać

Samolot zniknął i wylądował 37 lat później

Dodano: 2019-07-06

Wyświetleń: 2843186

Czas trwania: 09:43

Opis materiału Samolot zniknął i wylądował 37 lat później


         Co byście zrobili, gdybyście pojechali na wakacje do innego miasta i nagle znaleźli się w zupełnie innym państwie? Większość z nas byłaby zdezorientowana. Ale nawet najbardziej lekkomyślni poszukiwacze przygód nieco by się zdziwili, gdyby okazało się, że lecieli przez prawie pół wieku.

2 lipca 1955 roku odbył się lot nr 914 linii lotniczych Pan American z Nowego Jorku do Miami na Florydzie. Był piękny, słoneczny dzień, a 57 pasażerów na pokładzie samolotu nie mogło doczekać się, żeby zobaczyć ciepłe plaże i palmy na Florydzie. Maszyna wystartowała bez problemów, ale 3 godziny później, kiedy miała wylądować na lotnisku docelowym, okazało się, że nigdzie jej nie było. Kiedy kontrola ruchu lotniczego skontaktowała się z wieżą w Nowym Jorku, otrzymała konsternującą odpowiedź: lot 914 właśnie zniknął z radarów gdzieś w powietrzu.

 
 

CZAS:

Czy była to katastrofa lotnicza? 0:43

37 lat później... 2:31

Co to za stary samolot?! 3:01

„Gdzie jesteśmy?” 3:56

Samolot ponownie znika 5:16

Czy to tylko miejska legenda? 6:56

Jedyny przedmiot pozostawiony po tym dziwnym spotkaniu 8:22

 

#tajemnica #samoloty #jasnastrona

 

Muzyka: Epidemic Sound https://www.epidemicsound.com/

 

STRESZCZENIE:

- 2 lipca 1955 roku odbył się lot nr 914 linii lotniczych Pan American z Nowego Jorku do Miami na Florydzie. Był piękny, słoneczny dzień, a 57 pasażerów na pokładzie samolotu nie mogło doczekać się, żeby zobaczyć ciepłe plaże i palmy na Florydzie.

- Wszystko wskazywało na to, że samolot zaginął. Oprócz tego, że zniknął z radarów, kontrola lotów nie mogła skontaktować się z pilotami przez radio. 

- W końcu, chociaż sprawy nigdy nie rozwiązano, oficjalnie ogłoszono, że samolot się rozbił, odbierając życie wszystkim na pokładzie. 

- Zmiana scenerii. Mamy teraz 9 września 1992 roku i znajdujemy się w Caracas w Wenezueli. Dla kontrolera ruchu lotniczego z lotniska w Caracas, Juana de la Corte był to zwyczajny dzień.

- Na radarze nagle pojawiła się nowa kropka. Wyglądało to tak, jakby samolot pojawił się znikąd albo jakby ukrywał się przed radarem i nagle zdecydował się ujawnić 

- W mniej niż 10 minut winowajca pojawił się w zasięgu wzroku. Dla ekipy kontroli lotów wyglądał na początku jak normalny samolot. Ale kiedy się zbliżył, zauważyli, że w rzeczywistości był to bardzo stary samolot pasażerski 

- Największe zdziwienie pojawiło się, kiedy piloci tajemniczego samolotu skontaktowali się z wieżą i zapytali po angielsku „Gdzie jesteśmy?” 

- Pilot powiedział, że lot miał zakończyć się na lotnisku w Miami o 9:55, 2 lipca 1955 roku. I teraz w wieży nastała cisza. 

- Natychmiast wezwano jednostki naziemne, żeby dopilnowały samolotu i pasażerów. Samolot wylądował bez problemów. Kiedy największy stres zniknął, Juan w końcu postanowił zapytać o coś, co go niepokoiło. „Czy wiecie, że dziś jest 21 maja 1992 roku?”

- Juan usłyszał, jak kapitan panikuje, mówiąc: „Nie! Nie zbliżaj się! Odlatujemy!” I tak właśnie zrobił. Uruchomił silniki i nie czekając na pozwolenie na lot, wyjechał na pas startowy.

- Trzeba przyznać, że mamy do czynienia ze sporem na temat wiarygodności tego wydarzenia. W 1985 roku tabloid Weekly World News jako pierwszy opisał tę historię.

- Legendę opowiada się jednak dalej i wiele źródeł podaje ją na swój sposób. Niektórzy nawet zabrnęli tak daleko, że twierdzą, iż pasażerowie samolotu w końcu wrócili do swoich domów

- Jedną rzeczą, która ciągle pojawia się w internecie i wzbudza zainteresowanie entuzjastów zjawisk paranormalnych, jest kieszonkowy kalendarzyk, który w jakiś sposób znalazł się na pasie startowym lotniska w Caracas kiedy słynny samolot wzbił się w powietrze.

 
Muzyka: Epidemic Sound https://www.epidemicsound.com/

Użyte materiały (zdjęcia, filmy i inne) pochodzą z:
https://www.depositphotos.com
https://www.shutterstock.com
https://www.eastnews.ru
______
Subskrybuj Jasną Stronę 
https://bit.ly/2n9VrJj

______
Zasubskrybuj nasze kanały:

5-minutowe Sztuczki 
https://bit.ly/2J4IN8l
5-MINUTOWE SZTUCZKI dla DZIEWCZYN 
https://bit.ly/2txVU7w
5-MINUTOWE SZTUCZKI dla DZIECI 
https://bit.ly/2F40z7V
PRAWDZIWE HISTORIE 
https://bit.ly/2J3Cdis        

Komentarze


Sołtys
Ale jak to jest możliwe przecież jak wyleciał to znikną a kto go stworzył
Ada Szczecina
jak mógł lecieć 37 lat bez przerwy
Velement Tomasz
Co za Bajka
Oziq
Jutro "Leciałem Samolotem Przez 37 Lat! PRAWDZIWE HISTORIE"Nie rozumiem jak można tworzyć tak crindżowy kanał
Marek Dudek
Co za kurwa glupi kutas takie bzdury pokazuje
tygrys gaming
To raczej nie morzliwe
Hania Pieprzyk
wtedy zginął Cameron Boyce!
Laura Adaszewska
Kłamstwo.😤
Maria Olewska
Córeczka:Mamo kiedy będziemy?Mama: Minęła godzina. Jeszcze 36 lat i 11 miesięcy i kilka dni.
Izabela Wójcik 1999
Może znowu wyląduje za 37 lat