Wybierz format pliku, który chcesz pobrać

DZIEJE GRZECHU | cały film | HD

Dodano: 2017-04-06

Wyświetleń: 613446

Czas trwania: 02:05:25

Opis materiału DZIEJE GRZECHU | cały film | HD


         FILM PO REKONSTRUKCJI CYFROWEJ, FULL HD, NAPISY ANGIELSKIE, WYSOKI BITRATE
Opis angielski: http://www.tor.com.pl/film,358

Reżyser: Walerian Borowczyk
Muzyka: Felix Mendelssohn-Bartholdy, Johann Pachelbel 
Rok produkcji: 1974r.
Obsada: Grażyna Długołęcka, Mieczysław Voit, Marek Walczewski, Marek Bargiełowski, Janusz Zakrzeński, Zbigniew Zapasiewicz, Jerzy Zelnik, Władysław Hańcza, Olgierd Łukaszewicz, Roman Wilhelmi

Na podstawie powieści Stefana Żeromskiego "Dzieje Grzechu". Ewa, dziewczyna ze zubożałej szlacheckiej rodziny, ma romans z żonatym Łukaszem, któremu jej matka wynajmuje pokój. Kiedy mężczyźnie nie udaje się uzyskać rozwodu, zostawia Ewę i wyjeżdża z miasta, ale ta wpada na jego ślad i podąża za nim... 
Obraz plastycznie wysmakowany, z drobiazgowo odtworzonym klimatem epoki, scenografia pełna przepychu, a zdjęcia zaskakują śmiałym erotyzmem. Kontrowersyjny film na podstawie powieści, która stała się ponad 100 lat temu skandalem literackim epoki.        

Komentarze


Azis Muhammad Fatwa
45:35 Vitesse
Zofia Starzyk
Piekny film,doskonala obsada.
許文哲
1
Luiz Lopes
Eu amo a língua romena e polonesa.
Simone Gad
broke my heart haunting me when she abandoned her baby to die
Muse Hashtag13
thank you so much for uploading this with great vdo quality and subtitles!
Magdalena Geisler
Wow. ..naprawdę dobry
baba jaga
Film z serii tych smutnych,smutnych ale prawdziwych.Aktorzy na wysokim poziomie,nie to co teraz.Polecam go dla młodych widzów,pokazuje realia tamtych czasów.
Александр Ткаченко
Pamiętam, jak dwie nocy robiłem tłumaczenia tego filmu na język rosyjski dla pokazu w tygodniu polskigo filmu (na końcu 1980 ch). Ale obłastny komitet KPZR zabronił wyswietlania tego filmu w Dniepropietrowsku. Otaka była cenzura.
Pierre Butzique
Zelnik w młodości biegał ze stojącą pałą jak buldog wśród suk z cieczką - a teraz świątobliwy moher w kalesonach z troczkami. Klasyka religianckiego zakłamania.